Hastanede Şok İntihar

Hastanede Şok İntihar

Bu içeriği paylaş:
Facebook  Twitter  Google  Yahoo 
 

Tarafımıza ulaşan bilgilere göre 30 yaşındaki acil servis asistan hekimi Dr.Melike ERDEM 6. kattan atlayarak intihar etti. Detaylar: Normalde Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinin asistan hekimi olan Melike Erdem arkadaşımız, 2 aydan beri Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışıyormuş. Bugün sabah eğitime katılmış. Eğitimdeyken Hastane Başhekimliğinden şikayet var diye savunması istenmek üzere çağırılmış. Sürekli hasta şikayetleri geliyormuş ve savunması isteniyormuş.Asistan arkadaşımız öğleden sonra savunmayı verdikten sonra 6. kattan aşağı atlamış. Acile getirildiğinde exitus halindeymiş. İstanbul Tabip Odası: İntiharın SABİM’den gelen şikayet sonrası gerçekleştiğini iddia etti. Sağlık Bakanlığı intiharın SABİM’le ilişkili olduğu iddialarının gerçek dışı olduğunu ifade etti.

SAĞLIK BAKANLIĞININ KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMASI AŞAĞIDADIR
İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçici görevle çalışan Acil Tıp Asistanımız Dr. Melike Erdem bugün görev yaptığı hastanede intihar girişiminde bulunmuş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef kurtarılamamıştır. Doktorumuza Allahtan rahmet, ailesine, çalışma arkadaşlarına ve sağlık camiamıza baş sağlığı diliyoruz. Bu elim olay üzerinden kamuoyuna yansıyan Melike Erdem’le ilgili SABİM’e şikayette bulunulduğu, şikayet neticesinde soruşturma açıldığı şeklindeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. SABİM’e hayatını kaybeden hekim kardeşimizin ismiyle yapılmış bir şikayet bulunmamaktadır. Ancak İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan bir hasta ile ilgili 22 Kasım 2012 tarihinde bir başvuru olmuştur. Başvuru formu SABİM tarafından ilgili hastaneye yönlendirilmiş ve hastaneden bilgi istenmiştir. Konu adli mercilerce soruşturulduğu gibi, Bakanlığımızca da idari soruşturma başlatılmıştır. Sağlık camiamızı acıya sevk eden bu olayla ilgili idari ve adli soruşturmalar devam ederken, bir takım yorumlarla konuyu istismar anlamına gelecek yaklaşımlarda bulunmak etik ve vicdani değerlerle bağdaşmamaktadır. Hekim kardeşimiz Melike Erdem’e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bu içerik 637 defa okunmuştur.

Yorum Yaz
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Bursa Sağlık Çalışanları Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.